Poke Haus - první havajská super miska v Praze!

Slyšeli jste o poké? Jde o misku nabitou zdravými ingrediencemi, pocházející z Havaje. Díky dvěma podnikavým Jihoameričanům si ji můžete dát už dnes také na území našeho hlavního města.

Sergio s Carlosem, zakladatelé Poke Haus, se potkali v Praze. Carlos je z Peru, ale má české kořeny sahající do období První světové války, kdy jeho rodina emigrovala z Pardubic do Peru. Před více než deseti lety se rozhodl vrátit do Prahy, kde pracuje pro Creative Dock. Sergio je napůl Mexičan a Peruánec. Do našeho hlavního města poprvé přijel před 6 lety jako výměnný student Vysoké školy ekonomické. Praha ho ale okouzlila natolik, že se rozhodl zůstat.

Oba podnikatele svedla dohromady láska k jihoamerické a havajské kuchyni zahrnující spoustu zeleniny a čerstvých ryb. V krátké době se zrodila myšlenka být úplně první, kdo v našem hlavním městě představí koncept „Poké bowls“. „We believe it is a very special food concept that meets three criteria very few other concepts can boast: healthy, affordable and fast.“ Sergio s Carlose na svém snu tvrdě pracovali a díky nim už nemusíme kvůli poké misce cestovat tisíce kilometrů.

Koncept havajských „poké“ je velmi jednoduchý – nejčerstvější ingredience, ohleduplnost k životnímu prostředí a udržitelnost pro další generace. „The word PokeBowl is a mix of ingredients cut into pieces and stacked to perfection with different sauces and toppings to create mouthwatering flavor combinations.“

Misku Poke si zákazník sestavuje sám. Nejprve si zvolí základ, což může být sushi rýže, quinoa, okurka nebo mix salátů. Následuje volba proteinové složky – syrová čerstvá ryba (tuňák, losos) nebo tofu. Dále si vyberete zeleninu, ovoce, omáčku (pálivé i sladké) a nakonec topping v podobě semínek, řas a dalších dobrot.

Přijďte si dát zdravou misku Poke na pražské Manifesto – gastronomické pop-up tržiště mezi Florencí a Masaryčkou, pro které jsme v Dejsiprostor hledali ty nejlepší koncepty.

Sergio a Carlos se také chystají otevřít svou první Poke restauraci. Rádi jsme jim pomohli najít prostor u Karlova náměstí, který se otevře už letos v létě. „We are really excited to have the opportunity to open our doors at Myslikova 22, right across Mosaic House and under David Černy's famous hanging umbrella man sculpture.“ 

Publikováno 27. 6. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce