MAXIM v 6. patře OD Kotva

11. srpna se v 6. patře Obchodního domu Kotva konala velkolepá akce - "Alchymista" - vernisáž obrazů MAXIMa, poprvé v České republice.

MAXIM je umělec původem z Prahy žijící v USA, kde se těší značnému renomé. Již delší dobu plánoval uspořádat svou vůbec první výstavu v Evropě a rozhodl se tak učinit ve spolupráci s Dudes&Barbies Gallery působící v kulturním centru Vnitroblock.

Pojmenoval ji „Alchymista“ s jasným odkazem na kultovní knihu Paula Coelha, jež se před dvaceti lety stala posledním impulzem k jeho rozhodnutí odejít objevovat svět a naplnit tak vlastní osud. Jak sám říká, velkoformátové texturované obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

Samotná výstava trvala od 12. 8. do 18. 9. paralelně v holešovickém Vnitroblocku a smíchovské Kavárně co hledá jméno. To byl hlavní důvod, proč ani jedno z těchto míst nemohlo být zvoleno pro vernisáž. Bylo potřeba zvolit prostor v širším centru Prahy, kde by mohlo být vystaveno všech 40 rozměrných pláten a kreseb najednou, s kapacitou kolem 500 lidí a možností konání akce i po 22. hodině. Součástí netradičního večera totiž byl i živý DJ set jednoho z nejžádanějších skladatelů filmové hudby v Evropě, Karla Havlíčka (MAXIMovo dvojče), a jeho posily z Los Angeles na bicí, Maurice Salmina.

Kotva nejen že naplnila všechny naše požadavky, ale příjemným, leč důležitým bonusem navíc byl i současný stav 6. patra před rekonstrukcí, který podtrhl syrovost MAXIMových obrazů, a instalace tak působila celistvě. Veliké nadšení u takřka 700 návštěvníků rovněž vyvolala terasa s výhledem na historickou Prahu. Tento prostor se tak významně podepsal na tom, že můžeme hovořit o jedné z výstavních akcí roku v naší metropoli.

 

Photo credits @Footshop @Vnitroblock

Publikováno 11. 9. 2018
Zajímavé informace o prostorech 1x za měsíc ve vaší schránce